Niestrawność – jak sobie z nią radzić?

Nasza dieta często jest tak skonstruowana, że może prowadzić do problemów żołądkowych. Jedzenie w pośpiechu, spożywanie potraw tłustych czy ciężkostrawnych sprawia, że niekiedy pojawiają się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Co zrobić, aby przykre uczucia zminimalizować?

Jeśli nie zadbamy o właściwe żywienie, mogą pojawić się takie uciążliwości jak: zgaga, uczucie ciężkości w żołądku, wzdęcia czy też nudności. Na rynku dostępne są środki farmakologiczne, które łagodzą takie objawy. Niestety mają one także skutki uboczne. Jeśli chcemy pozbyć się dolegliwości z tym związanych, warto pomyśleć o ziołach. Są one skuteczne i przede wszystkim zdrowe. Pochodzą z natury, a od zawsze wiadomo, że to, co naturalne, jest najzdrowsze. Po jakie zioła na niestrawność warto sięgnąć?

Jest wiele rodzajów ziół, które wpływają na ustąpienie objawów niestrawności. Najpopularniejszymi są:

  • Mniszek lekarski – herbatka z jego suszonego korzenia pomaga w leczeniu niestrawności.
  • Koper włoski – napar z nasion zmniejsza ból brzucha.
  • Rumianek – ułatwia trawienie.
  • Kminek – ułatwia pozbycie się gazów nagromadzonych w organizmie.
  • Melisa lekarska – ma działanie uspokajające. Napar z ziół doskonale nadaje się do regulowania trawienia.

Często możemy spotkać gotowe preparaty ziołowe. Są tak skomponowane, aby szybko i skutecznie zlikwidować niepożądane uczucia. Nie musimy samodzielnie zbierać ziół, aby leczyć się domowymi sposobami. Mieszanki lecznicze dostępne są w sklepach zajmujących się sprzedażą tego typu preparatów. Wiele osób boi się stosowania leków i dlatego mieszanki ziołowe są doskonałym pomysłem. Preparaty dostępne w aptekach czy sklepach zielarskich sprzedawane są w formie suszu, tabletek lub syropów. Każdy może zdecydować samodzielnie, jaka forma najbardziej mu odpowiada.

Jeśli podczas kilkudniowej kuracji ziołowej objawy nie ustąpią, konieczna jest konsultacja lekarska. Zioła mają za zadanie zmniejszyć objawy niestrawności, jednakże czasem podobne dolegliwości są oznaką poważniejszych chorób. Nie wolno tego zaniedbywać.

na google+
 

Dodaj komentarz